LUCHA: Lucha news/results for February 23, including AAA, CMLL, IWRG, and independents (Lucha World)

Posted on 2/23/118 by Bob Magee

LUCHA REPORT
Written By Alfredo Esparza

NOTICIAS

CMLL announced four teams that will be in the upcoming CMLL
World Tag Team Title tournament. The four teams are Soberano
Jr. & Atlantis, Caristico & Volador Jr., Rush & Pierroth,
Dragon Lee & Mistico. The Muoz family members in CMLL all
stick together in two tag teams with the Ingobernable duo
and the much more enjoyable tag team of Dragon Lee &
Mistico. Volador Jr. gets to team with his rival Caristico
which should lead to some entertaining moments in their
matches and in interviews. Soberano Jr. and Atlantis is an
interesting tag team putting together one of CMLLs rising
stars with its top legend.

ROH announced the match for Ultimo Guerrero and Volador Jr.
on the March 3rd Manhattan Mayhem show would be Ultimo
Guerrero & Jay Lethal vs. Volador Jr. & Dalton Castle.

The Crash has made several announcements for their show at
Wrestlecon on April 6th in New Orleans. They announced Penta
El Zero M vs. Austin Aries, Flip Gordon vs. Rey Horus vs.
Laredo Kid, and L.A. Park teaming with Nicho El Millonario
and Damian 666 vs. Bestia 666, The Mecha Wolf & Garza Jr.
They also announced that Brian Cage would be on the card.

Bandido & Flamita will be teaming up on PWGs March 23rd
show against Dezmond Xavier & Zachary Wentz. These two teams
had a match while in Dragon Gate back in January so this
should be fun.
MLW announced Garza Jr. vs. Ultimo Ninja for their March 8th
show.

Latest MLW Lucha Talk is now available for download. We
discussed the latest news from CMLL, AAA, Lucha Underground,
Elite, and Rey Mysterio wrestling Jushin Liger.

This weeks CMLL Informa had Felino, Reyna Isis, Angel de
Oro, Cancerbero, Raziel, Oro Jr., Magia Blanca & Audaz on as
guests. On social media they mentioned this episode would
include Felino announcing some new projects hell be part
of. The only announcement Felino made was that he was going
to possibly change his wrestling style, possibly his
character (from being a dirty member of La Peste Negra to
something else?) and wanted to wrestle the younger CMLL
talent. He didnt seem 100% behind. He also made a similar
comment that Negro Casas did in the past about wrestling the
younger CMLL talent.

Angel de Oro mentioned that he didnt want Tirantes as the
referee in the mask match. It hasnt been a good week for
Tirantes with more CMLL talent talking about how bad he is
as a referee and preferring Guero Noriega. While the
comments are more about Tirantes siding with the rudos there
are some who just dont seem to be fond of his act nowadays.
The CMLL rudas who lost their match on Tuesday were upset at
Tirantes and blamed him for their loss.

RESULTADOS

CMLL 2/20 Arena Mexico
1. Acero & Aereo vs. Pequeo Nitro & Pequeo Violencia
2. Cancerbero/Raziel/Metalico vs. Magnus/Metatron/Sensei
3. Lady Maravilla/Princesa Sugehit/Sanely beat Amapola/La
Comandante/Reyna Isis via DQ.
Amapola was DQed for not letting go of a choke hold by
Tirantes which upset the rudas.
4. Polvora beat Tiger in a match relampago
5. Johnny Idol/Mephisto/Okumura beat Blue Panther/Blue
Panther Jr./The Panther
6. Diamante Azul/Mistico/Valiente beat Euforia/Gran
Guerrero/Ultimo Guerrero

CMLL 2/20 Arena Coliseo Guadalajara
1. El Magico & Star Black beat Frezzer & Rafaga
2. Arkangel de la Muerte/Difunto/Sangre Azteca beat
Astral/Robin/Vaquero Jr.
3. Audaz/Esfinge/Triton beat Kawato San/Sagrado/Virus
4. Felino/Hechicero/Luciferno beat Guerrero Maya Jr./Rey
Cometa/Titan
5. Atlantis/Marco Corleone/Rush beat Barbaro
Cavernario/Ephesto/Shocker

IWRG 2/21 Arena Naucalpan
1. Black Puma beat Puma de Oro
2. Chef Benito & Haziel beat Guerrero 2000 & Power Bull
Chef Benito is a chef character.
3. Kanon & Toto beat Hijo del Bombero & Skanda
4. Dragon Bane/Lunatik Xtreme/Ram El Carnero beat Angel
Oriental/Shadow Boy/Super Brazo Jr.
5. Eterno/Leroy/Ovett beat Tortugas Ninjas (Rafy/Mike/Leo)

CARTELERAS
U.S.A.
BAJASTARS USA
3/17 3020 Coronado Ave., San Diego, CA
1. Barrio Boy & Puma Negro vs. Efekto & Nightmare Azteca
2. Danny Limelight vs. J.T. Dunn
3. Rico Dinamita/Tito Escondido/Che Cabrera vs. Anton
Carillo/Stigma/Tigerillo
4. Genio del Aire & Viento vs. Estudiante Jr. & Gran Bufalo
5. Xtreme Tiger & Misterioso (SoCal) vs. The Mecha Wolf &
Bestia 666

FMLS
3/25 Clara Sports, Cudahy, CA
1. Potro Romano & Leon Blanco vs. Alas de Oro & Vulcan
2. Lady Lee & Aira vs. Mariah Moreno & Luchadora Sorpresa
3. Enigma/Ricky The Activist/Hector Canales vs. Sin
Limite/Sin Limite Jr./Romeo
4. Kendo/Rubi Gardenia/Gallo Tapado Jr. vs. Angel Blanco
Jr./Dr. Maldad/Pakal
5. Titan vs. Aero Boy

LUCHA PRO
2/25 132 E. Florence 90003, Los Angeles, CA
1. Ultimo Imperio vs. Maligno
2. V-Pocalypse vs. Trigger G vs. Ricky The Activist
3. Warhog vs. Tiger Kid vs. Flecha Fugaz
4. Super Boy Jr. & Principe Indu Jr. vs. Huesos & Legacy
5. Black Puma & Barrio Boy vs. OG Playboy & Bobby Rios
6. Vintage Dragon vs. Ashley Grace vs. Shannon Ballard vs.
Ayoka Muharah vs. Hector Canales vs. SoCal Crazy Apex Pro
International Title.
MEXICO

LUCHA LIBRE AAA
2/25 Plaza de Toros Rodolfo Rodriguez El Pana, Apizaco,
Tlaxcala (TV Taping)
1. Pimpinela Escarlata/Dinastia/Venum vs.
Chicano/Mamba/Villano III Jr. Qualifying match for Rey de
Reyes 2018 tournament.
2. Raptor & Tiger Boy vs. Angel Mortal Jr. & Mascara de
Bronce Qualifying match for Rey de Reyes 2018 tournament.
3. La Parka & Dave The Clown vs. Monsther Clown & Murder
Clown Qualifying match for Rey de Reyes 2018 tournament.
4. Angelikal & Bengala vs. Psicosis & Histeria Qualifying
match for Rey de Reyes 2018 tournament.
5. Cuervo/Scoria/Hijo del Vikingo vs. Super
Fly/Chessman/Averno Qualifying match for Rey de Reyes 2018
tournament.
6. Psycho Clown/La Mascara/Maximo vs. Hernandez/Rey
Escorpion/Hijo de Dr. Wagner Jr.

3/4 Acropolis, Puebla (Rey de Reyes 2018/TV Taping)
1. Dr. Wagner Jr./La Mascara/Maximo/Psycho Clown vs.
Hernandez/Hijo de Dr. Wagner Jr./Surprise Tag Team
2. Hijo del Fantasma vs. Texano Jr. Mask vs. Hair

3/21 El Domo de San Luis, San Luis Potosi (TV Taping)
1. Pimpinela Escarlata & Mamba vs. Estrella Divina & Ashley
2. La Parka/Dark Cuervo/Dark Scoria vs. La Parka Negra/Mr.
Aguila/Joe Lider
3. Hijo del Fantasma/Drago/Aerostar vs. Texano Jr./Rey
Escorpion/El Mesias
4. Psycho Clown/La Mascara/Maximo vs. Averno/Chessman/Super
Fly
5. Dr. Wagner Jr./Vampiro/Pagano vs. Hijo de Dr. Wagner
Jr./Blue Demon Jr./Dave The Clown
6. Copa Perros del Mal 8 Luchadores will compete. (Likely
determined by winners of earlier matches)

3/25 Arena Jose Sulaiman, Monterrey, Nuevo Leon (TV
Taping)
1. Pimpinela Escarlata & Mamba vs. Ashley & Estrella Divina
2. Cuervo & Scoria vs. Monsther Clown & Murder Clown vs. Mr.
Aguila & Joe Lider
3. Drago & Aerostar vs. Rey Escorpion & Texano Jr.
4. Hijo del Fantasma vs. La Parka Negra Bull Terrier Match
to determine #1 Contender to the AAA World Cruiserweight
Title.
5. Psycho Clown/Pagano/Maximo vs. Averno/Chessman/Super Fly
6. Dr. Wagner Jr. & La Parka vs. Blue Demon Jr. & Hijo de
Dr. Wagner Jr. vs. Vampiro & Hernandez Copa Leyendas

CARALUCHA
CONSEJO MUNDIAL DE LUCHA LIBRE
2/23 Arena Mexico
1. Stukita & Ultimo Dragoncito vs. Pierrothito & Mercurio
2. Fuego/Triton/Stigma vs. Kawato San/Puma/Tiger
3. Niebla Roja vs. Soberano Jr. Match Relampago
4. Caristico/Atlantis/Diamante Azul vs. Euforia/Gran
Guerrero/Kraneo
5. Mistico/Dragon Lee/Angel de Oro vs.
Sanson/Cuatrero/Forastero
6. Volador Jr. & Ultimo Guerrero vs. Rush & El Terrible
Torneo Increible de Parejas Final

2/24 Arena Coliseo
1. Sangre Imperial & Bengala vs. Grako & El Cholo
2. Princesa Sugehit/La Vaquerita/Kaho Kobayashi vs.
Tiffany/La Seductora/Metalica
3. Arena Coliseo Tag Team Title Tournament Block A: Fuego
& Star Jr., Nitro & Sangre Azteca, Esfinge & Triton, Raziel
& Cancerbero, Pegasso & Audaz, Akuma & Templario, Oro Jr. &
Magia Blanca, Puma & Tiger
4. Rush/Diamante Azul/Angel de Oro vs.
Shocker/Kraneo/Euforia

2/25 Arena Mexico
1. Principe Diamante & Retro vs. Camorra & Yago
2. Shockercito/Stukita/Angelito vs.
Pierrothito/Mercurio/Pequeo Olimpico
3. Blue Panther/Rey Cometa/Fuego vs. Misterioso
Jr./Disturbio/Universo 2000 Jr.
4. Mephisto/Luciferno/Ephesto vs. Mistico/Angel de
Oro/Niebla Roja
5. Atlantis/Diamante Azul/Dragon Lee vs. Ultimo
Guerrero/Barbaro Cavernario/Pierroth

2/25 Arena Coliseo Guadalajara
1. Eclipse Jr. vs. Destructor
2. Principe Daniel & Javier Cruz Jr. vs. Demonio Maya &
Relampago Azul
3. El Yaqui & Johnny Dinamo vs. Mr. Brisa & Carlo Roggi
4. Explosivo/Magico/El Alteo vs. Mr. Trueno/Guerrero de la
Muerte/Sadico
5. Omar Brunetti/Metatron/El Rielero vs. Principe
Kisho/Malefico/Exterminador

2/26 Arena Puebla
1. Paris & Arkalis vs. Espiritu Maligno & Sombra Diabolika
2. Stukita & Astro vs. Mercurio & Guerrero Espacial
3. Lestat/Tigre Rojo Jr./Rey Samuray vs.
Templario/Nitro/Arkangel
4. Diamante Azul/Hechicero/Stuka Jr. vs. Kraneo/Titan/Johnny
Idol Relevos Increibles
5. Mephisto vs. Soberano Jr. CMLL World Welterweight Title
6. Volador Jr. & Valiente vs. Ultimo Guerrero & Barbaro
Cavernario

THE CRASH
3/17 Auditorio Fausto Gutierrez, Tijuana, Baja California
1. Super Calo Jr. & Xperia vs. Ultimo Maldito & Bufalo Ayala
2. Black Boy vs. Tiago vs. Latigo vs. Astrolux vs. Rayo Star
vs. Torito Negro The Crash Cruiserweight Jr. Title
3. Flamita & Bandido vs. Dezmond Xavier & Zachary Wentz vs.
Aero Boy & Septimo Dragon For the Vacant The Crash Tag
Team Titles.
4. Damian 666/Nicho El Millonario/Xtreme Tiger vs. Garza
Jr./Black Taurus/Black Danger
5. Rich Swann & Arkangel Divino vs. Shane Taylor & Mr. 450
6. Rey Mysterio vs. Bestia 666 The Crash Heavyweight
Title.

EMPRESA REGIOMONTANA DE LUCHA LIBRE (ERLL)
2/25 Terraza Elma
1. Army Boy & Army King vs. Canelo & La Flecha
2. Furia Azteka/Nossivo/Mini Potro vs. Etreus/Baby
Xtreme/Mini Difunto
3. Miedo Extremo & Ciclope vs. P. Legendario & Impulso
4. Blue Panther Jr. & Guerrero Maya Jr. vs. Golden Boy & Rey
Demonio Jr.
5. El Terrible & Rey Bucanero vs. El Divo & Caifan II

FULL
3/30 Poliforum, Playa del Carmen
1. ? vs. ?
2. Sexy Sol & La Morrigan vs. Princesa Azul & Guerrera Isis
3. Mini Gran Apache/Mini Payaso Coco Amarillo/Pequeo
Ponzoa vs. Mascarita Sagrada Original/La Parkita/Pequeo
Platino
4. Mascara Sagrada Jr. & Fishman Jr. vs. Scorpio Jr. & Canek
Jr.
5. Tinieblas Jr./Rayman/Huracan Ramirez Jr. vs. Hijo del
Solitario/Pirata Morgan/Angel Blanco Jr.

4/15 Palenque de la Feria, Tlaxcala
1. ? vs. ?
2. ?? vs. ??
3. Mascarita Sagrada/La Parkita/Saru vs. Pierrothito/Mini
Cibernetico/Mini Warrior
4. Hijo de Mascara Sagrada & Oriental vs. Hijo de Mascara
Ao 2000 & Scorpio Jr.
5. Mistico/Tinieblas Jr./Octagon vs. Mr. Niebla/Hijo de
Pirata Morgan/Fuerza Guerrera

INDEPENDENT
2/24 Canchas Revolucion, Perote, Veracruz
1. ? vs. ?
2. ?? vs. ??
3. Dinastia & Lanzeloth vs. Mini Histeria & Soul Rocker
4. Big Mami & Nio Hamburguesa vs. Lady Shani & Mamba
5. Aerostar & Drago vs. Dark Cuervo & Dark Scoria
6. Psycho Clown & Dave The Clown vs. Murder Clown & Monsther
Clown

2/24 Futcenter Papagayo, Acapulco
1. Optimus & Bizarro vs. Toxico & Bestia Infernal
2. Kid Silver & Aspirantito Jr. vs. Demonio Chino & Saurom
3. Dr. Aereo vs. Virus vs. Pez Tigre
4. Sanson/Cuatrero/Forastero vs. Enigma/Jocker/Uranio
5. Atlantis & Niebla Roja vs. Gran Guerrero & Sagrado

2/25 Arena Lopez Mateos
1. Imperio & Flyman vs. Super Mega Jr. & Gallo Kolorado Jr.
2. Hijo de Black Shadow II/King Star Tiger I/King Star Tiger
Jr. vs. Angel de la Tormenta/Los Electroman I & Jr.
3. Iron Love/Alas de Oro/Centella Oriental vs.
Epitafio/Leviatham/Tormento
4. Dante/Filder/Dragon Force vs. Angel O Demonio/Leon
Rojo/Perico
5. Sadico/Yoruba/Judas El Traidor vs. Fantasma de la
Opera/Carta Brava/Cerebro Negro

2/28 Arena Queretaro (Producciones MECA)
1. Animal Boy/Flex Boy/Natage vs. Star Fighter/Angel
King/Galactico Dragon
2. Ursus/Alex Guajardo/Nieto del Halcon Negro vs. Perro del
Ring/Drabek II/Lince
3. Diosa Quetzal/Vengador/Chica Yeye vs.
Keyra/Kastigador/Diva Salvaje Relevos de Locura
4. Octagon & Golden Magic vs. Dark Ozz & Dark Spiritu
5. Cibernetico vs. Blue Demon Jr. vs. Penta El Zero M

3/1 Arena Aficion, Pachuca, Hidalgo
1. Match will be selected from the group of new luchadores
in Arena Aficion.
2. Dragon Yuki & Lady Drago vs. El Sable & Lilith Dark vs.
Rey Gato & Lady Cat vs. Cadillac & Mordea 4-way match.
3. Argenis & Lanzeloth vs. Dark Scoria & Dark Cuervo
4. Big Mami & Nio Hamburguesa vs. La Hiedra & Villano III
Jr.
5. Psycho Clown/La Mascara/Maximo vs. Murder Clown/Monsther
Clown/Dave The Clown

3/3 Centro de Alto Rendimiento The Crash
1. Ancla Jr./Sobredosis/Rayo Boy vs. Soul
Warrior/Tromba/Alfa
2. Arceus vs. Aerodinamic
3. Torito Negro vs. Iron Kid vs. Principe Aereo
4. Epydemius/Auzter/La Fuerza vs. Yoruba/Kilvan/Rey Lobo Jr.
5. Shere Khan vs. Alimaa Jr. Falls Count Anywhere, Super
Libre match.
6. Lady Maravilla/Gracy/Reina Obscura vs. Star Fire/Lilith
Dark/Lady Drago

3/4 Auditorio de la Unidad Deportiva, Cuautla, Morelos
1. Speon/Dark Cobra/Viento vs. Cherokee
Rockstar/Moske/Master Kid
2. Nahual vs. Fenix (Cuautla Local) Morelos Welterweight
title
3. Black Hangman I/Black Hangman II/El Verdugo vs. Hijo de
Valaguez/Dante Vaguez/Falkho Morelos State Trios Titles.
4. Caristico & Alas de Plata vs. Mephisto & Drako

3/4 Jardin Carta Blanca, Temixco, Morelos (PILLA)
1. ? vs. ?
2. Tacle & Vega vs. Barbaro & Noturno
3. Diosa Quetzal vs. Diva Salvaje
4. Ruleta de la Muerte in a Cage with Masks & Hair on the
line: Payasos Diabolicos I/II/III, Ikaro, Randy Jr., Lethal
Black, Voltaje, Oso, Destroyer, Rey Cobra, Colosus, Sombra
Azteca, Colapso, Exagoncito, Kevin Michelle, Principe
Galactico, Dark Furia, Dark Angel, Kalakita
5. Zorro vs. Garza Jr. vs. Sharlie Rockstar

3/9 Arena Coliseo Papa Milo, Nuevo Laredo
1. Aero Fly/Leo Star/Dinamic Boy vs. Dark Cobra/Killer
Boy/Crazy Extreme
2. Nacho Libre & Esqueleto vs. Dulce Canela & La Chocolata
3. A. Galactiko/Enki/Sombra de Plata vs. Dylong/Lemus
Jr./Rio Bravo Jr.
4. Apolo Estrada Jr./Sangre Chicana Jr./Hijo de Sangre
Chicana vs. El Simbolo/Silencio/Golden Boy
5. Garza Jr. & Black Taurus vs. The Tiger & Luchador
Sorpresa

3/10 La Concepcion de Hidalgo La Concha Municipio de
Otzolotepec
1. ? vs. ?
2. Diosa Quetzal & Lady Cat vs. Lilith Dark & Lady Pink
3. Marduk & Abbadon vs. Hijo de la Bestia & Taurino
4. Tortugas Ninja Leo & Rafy/Freelance vs. Apolo Estrada
Jr./Kaizer Dragon/Rey Gato

3/10 Gimnasio Revolucion
1. ? vs. ?
2. Guerrero del Sur/Black Falcon/Merak vs. Kuculkan/Juventud
Azteca/Dr. Warro
3. Leonidas & La Gaviota vs. Babe Extrem & Caballero de
Plata
4. Fly Warrior & Centvrion vs. Limbo & Latigo
5. Nitro/Templario/Chamuel vs. Magia Blanca/Robin/Microman
6. Gran Guerrero & Mr. Niebla vs. Marco Corleone & Volador
Jr.

3/11 Salon Balumcanan (WMC)
1. Secreto Negro & Angel vs. Ancla Jr. & Tezca
2. Diosa Quetzal & Torito vs. Gracy & Lunatik Fly
3. Toxin Boy & Fly Star vs. Teremoto & Ancla
4. Keira & Lady Maravilla vs. Lilith Dark & Lady Cat
5. Drone vs. Corsario

3/15 Cancha German Evers, Mazatlan, Sinaloa
1. Flash Boy & Fly Metal vs. Wilbert Extreme & Angel Obscuro
2. Hijo del Vikingo & Angelikal vs. Angel Mortal Jr. &
Villano III Jr.
3. Cachuy Rubio & Nio Hamburguesa vs. Relampago & Mario
Mora
4. Cuervo & Scoria vs. Murder Clown & Monsther Clown AAA
World Tag Team Titles.
5. La Parka & Psycho Clown vs. Dave The Clown & Rey
Escorpion

3/16 Arena Lopez Mateos (PerroMania II Homenaje a Perro
Aguayo Jr.)
1. Super Panda & Cometa vs. Chico del Barrio & Magia Negra
2. Big Mami/Dinastia/Nemesis vs. La Hiedra/Mini Psycho
Clown/El Sable
3. Raptor & Concord vs. Villano III Jr. & Fetiche
4. Pagano & La Parka vs. Averno & Chessman
5. Joe Lider/Mr. Aguila/Kahn del Mal vs. Monsther
Clown/Murder Clown/Dave The Clown

3/17 Arena Pavillon del Norte (APN)
1. ? vs. ?
2. ?? vs. ??
3. Tramua I/Trauma II/Rigo vs. Nitro/Zorro Plateado
Jr./Espartaco
4. Negro Casas/Atlantis/Ultimo Guerrero vs. Solar/Negro
Navarro/Black Terry
5. Titan vs. Laredo Kid vs. Flamita vs. Dragon Lee

3/18 Futcenter Papagayo, Acapulco (Homenaje a Black Silver
Jr.)
1. Wonder Boy & Sexy Limb vs. Centauro & Marvel
2. Black Silver/Aguila Azteca/Yoker vs. King Panther/Bulldog
Garcia/Astaroth
3. Mini Psycho Clown/Pardux/Mascarita del Ring vs. Mini
Histeria/Fetiche/Agorafobia III
4. Pimpinela Escarlata/Mamba/Polvo de Estrellas vs. La Parka
Negra/Hijo de Black Silver/Guerrero Azteca
5. Pagano/La Mascara/Maximo vs. Monsther Clown/Murder
Clown/Dave The Clown

3/18 Coliseo Coacalco
1. Torito Negro/Deca/Tezca vs. Black Metal/Astrolux/Ancla
Jr.
2. Princesa Sugehit & Lady Maravilla vs. Amapola & Dalys
3. Drako vs. Terremoto vs. Ancla
4. Ciclope vs. Ricky Marvin
5. Demus 3:16 & Wotan vs. Fishman Jr. & Canek Jr.

3/24 Gimnasio de la UAT, Tampico, Tamaulipas
1. El Guapo/El Perro/La Chule/Transmetal vs.
Harley/Hipnosis/La Bestia/Soldado Universal Jr.
2. Disturbio/New Star/Rayo Veloz/Yuriko vs. Avorto/Black
Master/Bronco/Fury
3. El Bandido & Emperador Azteca vs. Dark Ozz & Septiembre
Negro
4. Groon XXX & Patriarca vs. Soldado Universal & Taboo vs.
Iron & Sadico vs. Lumino & Oro Negro Cage Match with Masks
on the line.
5. Cibernetico & Sharlie Rockstar vs. Electroshock & Shocker
vs. Rush & Garza Jr.

4/13 Plaza de Toros, Mazatlan, Sinaloa
1. Delfin Jr. & Thunder Galan vs. Drako & Sangre Maligna
2. Octagoncito/Eclipse/El Pajaro vs. Mini
Histeria/Sigma/Argus
3. Rayo de Jalisco Jr./Tinieblas Jr./Hijo de L.A. Park vs.
Hernandez/Shocker/Histeria
4. L.A. Park vs. Viernes 13 vs. Halloween vs. Famous V
(Famous B?) vs. Psicosis vs. Hijo de Dos Caras Masks &
hair on the line.
5. Alberto El Patron vs. MVP

4/14 Plaza de Toros, Torreon, Coahuila
1. ? vs. ?
2. ?? vs. ??
3. Zeuxis & Dalys vs. Princesa Sugehit & Marcela
4. Triton/Fuego/Stukita vs. Metalico/Sangre Azteca/Hijo del
Signo
5. Diamante Azul/Valiente/Titan vs.
Sanson/Cuatrero/Forastero
6. Rush/El Terrible/Rey Bucanero vs.
Atlantis/Caristico/Volador Jr.

5/20 Auditorio Municipal Gilberto Palomino, Purisima del
Rincon, Guanajuato
1. U.H. Azteca & Fantoche vs. Cosmico & P. Dement
2. Principe Dragon vs. Arcangel vs. Angel Rebelde IPW
Welterweight Title
3. Dick Turpin vs. Arracadas Mask vs. Mask Bull Terry
Match.
4. Huracan Ramirez Jr. & Tiburon vs. Dark Espiritu & Rey
Egipcio
5. Atlantis vs. Penta El Zero M vs. Xtreme Tiger

INTERNATIONAL WRESTLING REVOLUTION GROUP (IWRG)
2/23 Arena Naucalpan (Special event for Naucalpan/Free
Entrance)
1. Super Brazo Jr./Toto/Kanon vs. Dragon Yuki/Leroy/Dragon
Bane
2. Tortugas Ninja (Rafy/Mike/Leo/Teelo) vs. Capo del
Norte/Capo del Sur/Villano V Jr./Rokambole Jr.
3. Emperador Azteca/Hijo del Alebrije/Black Dragon vs.
Mascara Ao 2000 Jr./Ovett/Eterno

2/25 Arena Naucalpan
1. Full Contact vs. Skanda
2. Super Brazo Jr. & Hazel vs. Atomic Star & Adrenalina
3. Freelance & Chico Che vs. Maquina Infernal & Gallo
Frances
4. Emperador Azteca/Hijo del Pantera/Hijo del Alebrije vs.
Trauma II/Mosco X-Fly/Ovett
5. Spartan/Spector/Liderk/Eterno vs. Capo del Norte/Capo del
Sur/Dr. Cerebro/Cerebro Negro
6. Torneo El Protector Mascara Ao 2000 Jr. & Lunatik
Xtreme, Veneno & Black Dragon, Trauma I & Ram El Carnero,
Black Warrior & Dragon Bane, Villano V Jr. & Shadow Boy,
Medico Asesino Jr. & Leroy, Internacional Pantera & Dinamic
Black, Hijo de Dos Caras & Aramis
Teams are comprised of a veteran & a younger luchador. It
will start as a battle royal and as the younger luchador on
each team is eliminated, tag team match-ups will be
determined for the tournament.

LG PROMOCIONES
2/24 Arena Xalapa
1. Thaur/Gallero/Rey Infierno vs. Cosmos/Extremo/Kid Lobo
2. Microman & El Gallito vs. Zacarias El Perico & Mije
3. Mr. Peligro & Planetario vs. El Galgo I & Yango
4. Dalys vs. Marcela CMLL Womens Title
Hijo de Tirantes 16 year old son will be introduced as the
new generation of Tirantes.
5. Negro Casas/Mr. Niebla/Pepe Mogres vs. Sam Adonis/Sangre
Boricua/Vangellys
6. Caristico vs. Volador Jr.

PURA RAZA PRODUCCIONES
3/3 Arena Lopez Mateos
1. ? vs. ?
2. ?? vs. ??
3. Sadico & Yoruba vs. Titan & Audaz
4. Trauma I & Trauma II vs. Jean Montaez & Pierre Montaez
5. Princesa Sugehit vs. Zeuxis
6. Blue Panther vs. Hechicero
7. Mistico/Dragon Lee/Rush vs. Sanson/Cuatrero/Forastero

TIJUANA/BAJA CALIFORNIA
AKE
2/24 Cancha de Fut 5 Col. Jardin, Tijuana, Baja California
(Benefit show for Crazy Frank)
1. Lady Lee & Vulcan vs. Aira & Black Phantom
2. Fantastik vs. Martinete vs. Destroyer
3. Venum Black & Amnesia vs. Xperia & Romeo
4. Super Rhyno vs. Shamu
5. Psicosis (Nicho El Millonario) & Damian 666 vs. Arandu &
TJ Boy

GRAND LUCHA
3/2 Auditorio Fausto Gutierrez, Tijuana, Baja California
1. ? vs. ?
2. Fantastik & Panico Psycho vs. Destroyer & Phantom
3. Silver star/Demencia/Animal vs. Clasico/Cardenal/Star
Dragon
4. Black Spider/Extasis/Bufalo Ayala vs. Super Calo
Jr./Mirage/Juventud Venegas
5. Xtreme Tiger & Enigma vs. Nicho El Millonario & Tony
Casanova
6. L.A. Park vs. Dr. Wagner Jr. vs. Luchador Sorpresa

PROMOCIONES MAXILAR
2/23 Auditorio de Tijuana, Tijuana, Baja California
1. ? vs. ?
2. ?? vs. ??
3. Hijo de Pirata Morgan/Zarco/Tony Casanova vs.
Amnesia/Estudiante Jr./King Azteca
4. Hijo de Fishman & Cien Caras Jr. (Mexico City) vs. Arandu
& TJ Boy (Tijuana) vs. Humilde & Viento (Mexicali) Trofeo
El Mexicano
5. Mistico/Anibal Jr./Hijo de Silver King vs. Hijo de
Mascara Ao 2000/Universo 2000 Jr./Felino




































































































































































































































































































































































































































































































































































































More Indie Articles